UDT: Żurawie HDS

Kurs UDT na żurawie przewoźne i przenośne HDS - skorzystaj z naszych szkoleń on-line!

Żuraw przewoźny i przenośny, lub inaczej, przeładunkowy to urządzenie dźwigowe na podwoziu samochodu ciężarowego, służące do za- i wyładunku towarów oraz ich przewożenia. Popularne HDS-y, czyli Hydrauliczne Dźwigi Samochodowe, to idealne rozwiązanie do transportu materiałów budowlanych, maszyn, palet a ich wersje specjalistyczne, jak harvestery i forwardery - do prac przy uprawach leśnych lub konserwacyjnych sieci elektroenergetycznych. Jeśli zamierzasz użytkować urządzenie HDS, skorzystaj z naszej oferty i zdobądź certyfikat UDT!

kurs UDT na żurawie HDS

Gratulujemy!

Zapisałeś się na szkolenie
dnia

Sprawdź swój e-mail, w którym podaliśmy
wszystkie szczegóły.

Życzymy powodzenia!

28.12.2021 r.

UDT: Żurawie HDS

Dane uczestnika

Kłopoty z formularzem? Zadzwoń!
+48 660 900 900

Kursy na operatora żurawi HDS

Dostępne są w naszym ośrodku szkoleniowym BHP-LEX. Ze szkolenia w zakresie obsługi żurawi przewoźnych i przenośnych HDS, mogą skorzystać osoby, które:

 • ukończyły 18 lat,
 • posiadają orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do obsługi urządzeń dźwigowych,
 • posiadają wykształcenie minimum podstawowe,
 • opłaciły kurs.

Stan prawny szkolenia na żurawie HDS

Wszystkie urządzenia dźwigowe o napędzie mechanicznym i udźwigu powyżej 250kg, na mocy przepisów wykonawczych do Ustawy o Dozorze Technicznym z dnia 21 grudnia 2020r., podlegają pełnemu dozorowi technicznemu. W praktyce oznacza to konieczność ich rejestracji, przeprowadzania kontroli stanu technicznego, w czasokresach określonych w Ustawie przez inspektorów UDT oraz posiadanie uprawnień do ich obsługi.

Nie czekaj! Zdobądź nowe kwalifikacje już teraz!
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

kurs UDT na żurawie HDS

Skontaktuj się z nami! Zadzwoń +48 660 900 900

Zalety naszego kursy na żurawie przewoźne i przenośne HDS

 • Kurs
  teoretyczny
  w formie online

 • Wykwalifikowana
  Kadra
  Szkoleniowa

 • Wysoka
  Elastyczność
  w Wyborze Terminów

Program szkolenia na żurawie HDS

Czas trwania kursu wynosi 40 godzin zajęć teoretycznych, przy czym można odbyć go w naszej jednostce szkoleniowej stacjonarnie lub za pośrednictwem internetu (on-line), przebywając w dowolnym miejscu na świecie. Omawiane podczas kursu zagadnienia to:

 • zasada działania, budowa i konserwacja żurawi przewoźnych i przenośnych HDS,
 • przepisy prawne UDT,
 • obsługa HDS,
 • podstawy BHP oraz umiejętności podejmowania działań w razie wypadku lub awarii, alarmowania i udzielania pomocy przedmedycznej,
 • podstawy Kodeksu Pracy z zakresu wymiaru pracy operatorów żurawi przewoźnych i przenośnych HDS.

Część praktyczna szkolenia obejmuje zapoznanie się ze sprzętem, naukę obsługi i konserwacji a odbywa się w siedzibie zlecającego szkolenie i na jego sprzęcie, który musi posiadać świadectwo rejestracji i aktualne badanie UDT.

Po odbyciu szkolenia, wystawiamy zaświadczenie o jego ukończeniu, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji, które stanowi podstawę do uczestnictwa w egzaminie UDT.

Certyfikat UDT: Żurawie HDS

Dokument uprawniający do obsługi żurawi przewoźnych i przenośnych HDS, wydaje Urząd Dozoru Technicznego na podstawie wyniku egzaminu, który przeprowadza w naszym ośrodku po złożeniu przez nas wniosku w imieniu kursantów. Egzamin przed komisja UDT jest płatny osobno. Za wynik pozytywny egzaminu uważa się uzyskanie 11 poprawnych odpowiedzi z zestawu 15 pytań w czasie pół godziny.

Certyfikat UDT jest ważny 5 lat na terenie całej Unii Europejskiej oraz w państwach objętych konwencją o wolnym handlu, jak Szwajcaria, USA, Kanada.

Koszt kursu: 450zł

Dlaczego my?

Nasza jednostka szkoleniowa gwarantuje zdanie egzaminu! Kadra doświadczonych instruktorów przekaże nie tylko wiedzę merytoryczną, ale także mnóstwo informacji z zakresu dziedzin pokrewnych oraz zadba o przyjazną atmosferę szkolenia.

Skontaktuj się z nami! Zadzwoń +48 660 900 900

Zainteresowany?

Gwarantujemy najwyżej jakości kursy zawodowe online. Masz dodatkowe pytania? Wypełnij poniższy formularz, a nasz dedykowany i wykwalifikowany konsultant w przeciągu 24h skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie Twoje zapytania.
Serdecznie zapraszamy :)