UDT: Wózki widłowe

Kurs UDT na Wózki Widłowe - skorzystaj z naszych szkoleń on-line!

Szkolenie na Wózki Widłowe, czyli popularne widłaki

Dlaczego liczysz na awans, skoro wciąż drepczesz w miejscu? Dlaczego wciąż myślisz, że nadzieja to strategia? Zaskocz swojego pracodawcę i zdobądź z nami uprawnienia UDT na wózki jezdniowo podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych, czyli popularne „widlaki”. Myślisz, że to zbyt trudne? Nic bardziej mylnego, gdyż przygotowane przez nas kursy gwarantują zaliczenie egzaminu!

kurs UDT na wózki widłowe

Gratulujemy!

Zapisałeś się na szkolenie
dnia

Sprawdź swój e-mail, w którym podaliśmy
wszystkie szczegóły.

Życzymy powodzenia!

17.12.2021 r.

UDT: Wózki widłowe

Dane uczestnika

Kłopoty z formularzem? Zadzwoń!
+48 660 900 900

Wózek widłowy według UDT

Wózki jezdniowo podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia należą do kategorii II WJO, co oznacza, że do ich obsługi potrzebny jest stosowny certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego. Do kategorii tej należą wózki, w których operator znajduje się w kabinie lub na platformie a transport dotyczy wyłącznie materiałów: palet, zbiorników, skrzyń, koszy. Kwalifikację urządzeń transportu bliskiego do danej grupy, określają szczegółowo przepisy Ustawy o dozorze technicznym.

Uprawnienia na podesty ruchome, na mocy europejskiego porozumienia wolnego handlu, można wykorzystywać na terenie całej Unii Europejskiej oraz Kanadzie, Szwajcarii, USA i Norwegii.

Kandydaci na uprawnienia UDT na podesty ruchome, zdobywają także umiejętność reagowania w sytuacji zagrożenia, zapobiegania im oraz udzielania pomocy przedmedycznej. Szkolenie pomaga więc także zdobyć lub utrwalić wiedzę z zakresu dziedzin nie związanych bezpośrednio z pracą na ruchomych podestach przejezdnych.

Założenia kursu

Szkolenie ma na celu przygotowanie jego uczestników do samodzielnej obsługi wózków jezdniowo podnośnikowych (wózków widłowych), poprzez przekazanie odpowiednio dobranego zakresu wiadomości i wiedzy praktycznej.

Zajęcia teoretyczne organizujemy na miejscu, w naszym centrum szkoleniowym BHP-LEX lub zdalnie (online), korzystając z łączności internetowej. Ta część kursu trwa 44 godziny i obejmuje swoim zakresem:

 • omówienie zagadnień technicznych wózków jezdniowych podnośnikowych z wyłączeniem specjalizowanych, ich typów, budowy,
 • przedstawienie zakresu obowiązków operatora, związanych z przygotowaniem wózka do pracy, w jej trakcie i po zakończeniu,
 • prezentację rodzajów ładunków i sposobów ich przemieszczania,
 • wiedzę z zakresu BHP,
 • zaznajomienia z przepisów prawa w tym dozoru technicznego.

Następnym etapem jest przygotowanie praktyczne, które przewidziano na 15 godzin.

Kompetencje kursantów, potwierdzone zostają zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia, wydawanym w trybie Rozporządzenia Ministra Edukacji, które nie jest równoznaczne z posiadaniem uprawnień do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych. Certyfikat uzyskuje się dopiero po złożeniu egzaminu przed państwową komisją egzaminacyjną Urzędu Dozoru Technicznego. Certyfikat kategorii II WJO upoważnia do obsługi urządzeń, zaliczonych do kategorii III WJO i jest ważny we wszystkich krajach UE.

Nie czekaj! Zdobądź nowe kwalifikacje już teraz!
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

kurs UDT na wózki widłowe

Skontaktuj się z nami! Zadzwoń +48 660 900 900

Zalety naszego kursy na operatora wózków widłowych

 • Gwarancja
  Najwyżej
  Jakości Kursu

 • Zwiększenie
  Swoich
  Kompetencji

 • Wysoki
  Poziom
  Zdawalności

Przed komisją, czyli egzamin

Termin egzaminu wyznacza UDT, po przyjęciu wniosku z naszej placówki edukacyjnej. Sprawdzenie poziomu przyswojenia zagadnień szkoleniowych, odbywa się za pośrednictwem 15 pytań jednostkowego wyboru, z których do zaliczenia egzaminu, należy poprawnie odpowiedzieć na co najmniej 11.

Po zaliczeniu części testowej, członkowie komisji egzaminacyjnej, dopuszczają kandydata do egzaminu praktycznego na wózku jezdniowym podnośnikowym.

Opłata za szkolenie nie obejmuje opłaty egzaminacyjnej.

Uczestnictwo w szkoleniu na operatora wózków widłowych – wymagania

Kandydat na uprawnienia UDT w kategorii II WJO, musi spełniać wymagania minimalne w zakresie:

 • wykształcenia (co najmniej podstawowego),
 • braku przeciwwskazań zdrowotnych, potwierdzonych zaświadczeniem lekarza medycyny pracy,
 • wieku – wymagane ukończenie 18 lat,
 • uregulowania opłaty za kurs.

Koszt kursu: 450zł

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś lub skorzystaj z zapisu online. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz poniżej. Zapewniamy najlepszych szkoleniowców i przyjazną atmosferę na wszystkich etapach kursu.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą pozostałych kursów i szkoleń online – może zrobisz dla siebie coś jeszcze!

Skontaktuj się z nami! Zadzwoń +48 660 900 900

Zainteresowany?

Gwarantujemy najwyżej jakości kursy zawodowe online. Masz dodatkowe pytania? Wypełnij poniższy formularz, a nasz dedykowany i wykwalifikowany konsultant w przeciągu 24h skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie Twoje zapytania.
Serdecznie zapraszamy :)