UDT: Podesty ruchome przejezdne

Kurs UDT na Podesty Ruchome Przejezdne - skorzystaj z naszych szkoleń on-line!

Podest ruchomy – co to za urządzenie?

Ruchome podesty przejezdne to grupa urządzeń, które potocznie nazywa się "zwyżkami", znajdującymi zastosowanie do przemieszczania osób i sprzętu na stanowiska robocze, znajdujące się powyżej poziomu terenu lub posadzki. Ich zastosowanie w budownictwie, rolnictwie czy logistyce, wydatnie przyspiesza pracę, podnosi jej bezpieczeństwo i poprawia mobilność.

Elementami podestu ruchomego są: platforma robocza, wyposażona w pulpit sterowniczy, podwozie (napędzane elektrycznie lub silnikiem spalinowym, kołowe albo gąsienicowe) oraz wysięgnik. Ten ostatni może pracować tylko w pionie, jak przy zwyżkach nożycowych lub z wysięgiem zewnętrznym (platformy teleskopowe). Spotyka się także podesty ruchome bez napędu, ale są one już rzadkością.

kurs UDT na podesty ruchome

Gratulujemy!

Zapisałeś się na szkolenie
dnia

Sprawdź swój e-mail, w którym podaliśmy
wszystkie szczegóły.

Życzymy powodzenia!

14.12.2021 r.

UDT: Podesty ruchome przejezdne

Dane uczestnika

Kłopoty z formularzem? Zadzwoń!
+48 660 900 900

Podesty ruchome przejezdne a obowiązujące przepisy.

Zwyżki są maszynami, podlegającymi dozorowi technicznemu, sprawowanemu przez Urząd Dozoru Technicznego, gdyż należą do kategorii urządzeń dźwigowych. Dlatego właśnie do ich obsługi wymagane jest zdobycie gruntownej wiedzy z zakresu mechaniki pracy ruchomego podestu przejezdnego oraz przepisów BHP i innych, związanych z wykorzystaniem podnośników. Aktem prawnym, na podstawie którego do obsługi zwyżek wymaga się certyfikatu, jest Ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym.

Uprawnienia na podesty ruchome, na mocy europejskiego porozumienia wolnego handlu, można wykorzystywać na terenie całej Unii Europejskiej oraz Kanadzie, Szwajcarii, USA i Norwegii.

Kandydaci na uprawnienia UDT na podesty ruchome, zdobywają także umiejętność reagowania w sytuacji zagrożenia, zapobiegania im oraz udzielania pomocy przedmedycznej. Szkolenie pomaga więc także zdobyć lub utrwalić wiedzę z zakresu dziedzin nie związanych bezpośrednio z pracą na ruchomych podestach przejezdnych.

Krok pierwszy - szkolenie.

Kurs na operatora przejezdnych podestów roboczych, podzielony jest na dwa bloki, następujące po sobie dzień po dniu:

 • teoretyczny, na którym kandydat zapoznaje się z przepisami prawa i technicznymi aspektami obsługi tych urządzeń, trwający 1 dzień. Może odbyć się stacjonarnie, albo, dla wygody, on-line,
 • praktyczny – obejmujący naukę obsługi samego urządzenia, na który trzeba stawić się osobiście.

Do szkolenia mogą przystąpić tylko osoby pełnoletnie i posługujące się językiem polskim w stopniu co najmniej komunikatywnym po wniesieniu opłaty za szkolenie.

Nie czekaj! Zdobądź nowe kwalifikacje już teraz!
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

kurs UDT na podesty ruchome

Skontaktuj się z nami! Zadzwoń +48 660 900 900

Zalety naszego kursy na podesty ruchome przejezdne

 • Teoria
  online

 • Doświadczona
  Kadra
  Szkoleniowa

 • Wysoki
  Poziom
  Zdawalności

Krok drugi - egzamin.

Po zakończonym kursie, nasz ośrodek wnioskuje do UDT o przeprowadzenie egzaminu, który składa się z części pisemnej i praktycznej. Tylko pozytywny wynik pierwszej z nich, czyli prawidłowa odpowiedź na minimum 11 z 15 pytań zamkniętych, pozwala na kontynuowanie egzaminu w części praktycznej. Termin egzaminu jest wyznaczany przez UDT, który wydaje także certyfikat z pięcioletnim terminem ważności.

Zapisz na kurs na operatora podestów ruchomych

Szkolenia na podnośniki przejezdne organizuje nasza placówka kursy-zawodowe24.pl. Zajmujemy się organizacją szkolenia i egzaminu dla osób indywidualnych oraz grup pracowników, delegowanych z firm. Nasze kursy to wysoka zdawalność egzaminu, przyjemna atmosfera i niezbędne materiały szkoleniowe.

Koszt kursu: 450zł

Skontaktuj się z nami! Zadzwoń +48 660 900 900

Zainteresowany?

Gwarantujemy najwyżej jakości kursy zawodowe online. Masz dodatkowe pytania? Wypełnij poniższy formularz, a nasz dedykowany i wykwalifikowany konsultant w przeciągu 24h skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie Twoje zapytania.
Serdecznie zapraszamy :)